آموزش ویدیویی کنکور

شما هم یک دانش آموز و یا یک کنکوری هستی که بسته های آموزشی ویدیویی مختلفی رو میشناسه اما بیشتر سردرگم شده؟؟!! ویدیو های آموزش شیمی، زیست، ریاضی، فیزیک و غیره که برای امتحانات مدرسه و کنکور طراحی شدند اما معلوم نیست با هزینه ای که دارند اصلاً به درد بخور هستند یا نه! چه معایبی ممکنه داشته باشند! چه مزایایی واقعاً دارند!

آموزش ویدیویی کنکور

حتماً این سوال در ذهنته که آمدیم و این رو خریدیم، اگر کمکی نکرد چی؟ پول مون رو هم که ریختیم دور!

از طرفی این حس هم به آدم دست می‌ده: اگر واقعاً مفید باشه و درس من رو متحول کنه چطور؟ حتماً ارزششو داره!!!!

خلاصه آدم گیج میشه! حق هم داریدر اینجا ما چند نکته درباره آموزش با ویدیو رو بهت می‌گیم که احتمالاً ظرف چند دقیقه آینده می‌تونی خیلی خیلی بهتر تصمیم بگیری چیکار کنی.

آیا واقعاً بسته های آموزشی (ویدیو های آموزشی) مفیدند؟

طبیعی هست که همه ما به بهترین معلم ها دسترسی نداریم؛ حالا تصور کن همونطور که توی تبلیغاتشون میگن، یکی از بهترین دبیرها با بیان شیوا و با سبک فوق العاده جذابی این ویدیو رو آموزش داده باشه. فعلاً فرض کن این ادعاها همه یا اکثرش درسته.

مزایای این ویدیوها برای منِ دانش آموز این‌ها هستند:

  1. دسترسی به شیوه تدریس یک استاد فوق العاده که ممکنه اصلاً این دسترسی رو نداشته باشم

  2. هزینه خیلی کمتر از کلاس خصوصی

  3. زمان بندی اش کاملاً دست خودمه

  4. می‌تونم هر وقت بخوام ویدیو رو تکرار کنم، یا اونجایی که نفهمیدم رو برگردم دوباره ببینم

  5. میتونم بعدها مثلاً سال بعد این بسته رو بفروشم به یک دانش آموز دیگه

  6. و از همه مهمتر پیشرفت زیاد من که احتمالاً با امکانات خودم نمیتونستم بهش برسم

خب همه اینها با فرض این بود که ادعاهای تهیه کننده این بسته آموزشی درست باشه، اگر نبود چی میشه.

پاسخ: خیلی بد میشه!! چون تمام انرژی و پولت یا حداقل بخش قابل توجهیش از بین رفته! این عیب و اشکال اساسیِ داستان آموزش به این سبک است.

چه راه حلی برای این مشکل هست؟؟

پاسخ: این راه حل از همه متداول تره که قبل از تصمیم به خرید یک بسته آموزشی از دیگران درباره‌ش نظر بخوای. از کسانی که خودشون ازش استفاده کردند و به مزایا و معایبش واقف اند. اشکال این نوع بررسی اینه که هر کسی از زاویه دید خودش نظر میده و ممکنه یک بسته آموزشی خوب رو بد معرفی کنه یا یک ویدیوی آموزشی فوق العاده رو که حوصله نداشته بخوبی بررسی کنه، بد توصیف کنه. بهرحال هر راه حلی خودش مشکلات و خطاهایی داره.

اما یک راه حل هست که میزان خطای اون نزدیک به صفره.

راه حل خطای صفر

قضاوت اینکه واقعا یک محصول ویدیویی یا بسته آموزشی برای منِ دانش آموز مناسب یا نه با این روش فوق العاده دقیق میشه. چه روشی؟ روش تضمین.

در این روش من به عنوان دانش آموز که دارم ریسک می‌کنم و هزینه پرداخت می‌کنم با تهیه کننده بسته آموزشی قرار می‌ذارم اگر از کیفیتش راضی نبودم، بسته رو بدون قید و شرط برگردونم و پولم رو دریافت کنم. با این تکنیک مطمئن می‌شم این ادعاها چقدر درست بودند و از طرفی خود من بهتر از هر کسی می‌تونم بفهمم واقعاً این روش آموزشی برام مفید هست یا نه.

خب شاید بگی هیچ دیونه ای این کار رو نمی‌کنه که بعد از پول گرفتن از ما، چون من خوشم نیامده پولم رو برگردونه!!!!!!!

پاسخ اینه که: نه مطمئن نباش

دیوانگان دانش آموزان

حداقل یکی رو الان می‌شناسی که از اول با همین روش داشته کار می‌کرده و الانم هنوز داره با همین سیستم ادامه میده. میزان نارضایتی و برگشت محصولاتش هم توی این مدت نزدیک صفر بوده!

«شیمی‌سا» همون دیوانه ای هست که انقدر به کیفیت محصولاتش مطمئنه که به تمام دانش آموزهایی که محصولش رو می‌خرند تضمین کیفیت میده. کافیه اعلام کنی رضایت نداشتی و پولت رو پس بگیری.

در واقع در فضای دانش آموزی و آموزش، صداقت و کیفیت خیلی اثربخش و مهمه. شیمی‌سا که بطور تخصصی در آموزش شیمی (ویدوی، صوت، آزمون، کتاب و ….) کار می‌کنه به دانش آموز و اولیا این اطمینان رو میده هیچ نگران نباشند، یا فلان محصولی که داری ازش میخری برای دانش آموز مفیده، که در این صورت خیلیییی بیشتر از هزینه ای که پرداخت شده سود برای اون دانش آموز و اون خانواده داره؛ یا مفید نبوده و خیلی راحت دانش آموز میتونه پولش رو پس بگیره.

سعی کن برای درسهای دیگه بجز شیمی هم تولید کننده‌هایی رو پیدا کنی همین کار رو می‌کنند.

عدم امکان پاسخ معلمی که ویدیو رو تدریس میکنه

حالا فرض کن چالش های بالا حل شد و منِ دانش آموز مطمئن شدم این ویدیو ارزششو داره. اما هنوز برای من یک مشکل هست: اینکه سوالی برام پیش میاد رو چه کار کنم؟؟؟

خیلی روش تدریسش باحاله! خیلی عالی! هر وقت هم بخوام میتونم بیام و ببینم! واقعاً ارزششو داشت! خدا خیرشون بده،

امااااا

معلم که در دسترس من نیست تا سوالاتم رو بپرسم!! این رو چه کار کنم؟؟ بالاخره ممکنه یک جاهایی سوال برام پیش بیاد!

پاسخ: واقعاً حرف درستی زدییک راه حل فوق العاده خاص که امکان دسترسی مستقیم و غیر مستقیم به همون استادی که ویدیو یا محصول آموزشی رو تهیه کرده وجود داره که الان شیمی‌سا داره برای دانش آموزهاش انجام میده.

به لینک زیر وارد شو و پاسخ رو ببین. جالب و مهیجه.

پاسخ به سوالات دانش آموزی که از این بسته استفاده می‌کنه

1 دیدگاه برای “آموزش ویدیویی کنکور ؛ معایب ویدیو های آموزشی و راه‌حل‌ شگفت انگیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.