استراحات و تفریحات یک کنکوری چگونه باید باشد ؟

استراحات و تفریحات یک کنکوری چگونه باید باشد ؟

ابتدا یادآوری این نکته بسیار مهم و ضروری است  که در طی سال قرار نیست هیچ چیزی را از به صورت کامل حذف گردد.! فقط تنها کاری که باید انجام گردد کنترل کردن و مدیری کردن تفریحات است.
همان گونه که برای خواندن درس  و تست زدن تصمیم به برنامه ریزی می شود ، برای تفریح کردن و استراحت نمودن نیز بایدبرنامه ریزی های درست انجام داد تا همانرژی بیشتر و تقویت روحیه و هم تجدید قوایی برای ادامه مسیر داشته باشیم.

استراحات و تفریحات یک کنکوری چگونه باید باشد ؟

حالا با هم بخشهای گوناگون رو بررسی کرده و به هر کدام جداگانه می پردازیم:

گردش و بیرون رفتن:

هر دانش آموز ومحصلی که قصدبرنامه ریزی برای کنکوری را دارد حتما باید در کنار آن برنامه ی تفریح وگردش و همچنین بیرون رفتن رو را نیز در خود جای دهد اما در نهایت تلاش کنید به شکلی  کنترل شود و در زمان های خیلی خاص با خانواده و یا دوستاتون همراه باشید گردش تفریح همانند بعد از ظهر جمعه هایی که امتحان و آزمون را داده اید، بهترین وقت برای اینگونه گردش ها می باشد که لازمه آن یعنی تقریبا هر دو هفته یک روز است.

تلویزیون:

در خصوص تلویزیون ، تلاش شود که خیلی خیلی کمتر تماشا و یااصلا نبیند تلاش شود  تنهاو تنها  یک دو برنامه رو انتخاب کرده و همان برنامه رو ببیند بعنوان مثال جون خود من علاقمند به  فوتبال هستم در آن زمان یعنی کنکور خودم بازی های رئالو را تماشا می کردم که البته تنهااین مورد و شاید یکی دوتا سریال هم در طول  این سال میدیدم اما امکان دارد که شما برای مثال علاقه به سایر برنامه ها داشته باشید اما مسئله مهم این است که این اجازه داده شود تا سهم تلویزیون در سالی که قرار است کنکور بدهید بیشتر گردد.

استراحات و تفریحات یک کنکوری چگونه باید باشد ؟

اینترنت و شبکه های مجازی:

به جز از بهره بردن در زمینه ی کنکور و مسئله های آموزشی در دیگر موردها استفاده از چنین مقوله هایی را با محدودیت خیلی زیاد همراه کنید به خصوص درباره شبکه های مجازی تلاش شود تا جایی که امکان دارد ذهن خود را با این موارد الکی در گیر ننمائید.

موزیک:

یکی از موارد بدون تردید که جزء لاینفک زندگی هر انسان است که این مورد زمانی که در طول درس خواندن حس  خستگی داشتید ویا قصد این را دارید تا میان واحد های مطالعه شده نیم ساعت استراحت نمائید حتما آهنگ گوش داده و از لذت آن خود را محروم نکنید. تاکید می شود که توج کنید تا بیش از حدنباشد که مطالعه و درس خواندن شما را با مشکل  وسختی مواجه نکند.

همیشه به خاطر داشته باشید که برای تقویت روحیه و داشتن روحیه قوی یکی از ملزومات درسی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.