اشتباهات رایج کنکوری ها در درس شیمی

اشتباهات رایج کنکوری ها در درس شیمی

 

چند اشتباه رایج در بین کنکوریها در درس شیمی و چند توصیه مهم:

 • اشتباه اول: یکی از اشتباهات رایج اکثر کسانی که پشت کنکور هستند برنامه ریزی غلطی است که خود انجام میدهند مثلا،درس شیمی جز برنامه ریزی آنها برای زمستان است که توقع دارند در چند ماه به تسلط برسند. تجربه نشان داده اغلب این افراد همانطوری که به تلف کردن روزها عادت می کنند از زمستان به بعد هم در هیاهوی عید و مسافرت از برنامه خود غافل می شوند و در شیمی عقب می افتند.
 • اشتباه دوم: خیلی از کنکوریها از اوایل تابستان  یا مهر برنامه ریزی روی درس شیمی را شروع کرد و تا عید به خوبی پیش میروند اما بعد از آن این درس را کنار گذاشته و نتیجه مطلوب و مناسب عاید آنها نمی شود
 • اشتباه نظام_جدیدیها:خیلی از دانش آموزان نظام جدید آشنایی با کنکور ندارند و  فکر می کنند بتوانند به راحتی کنکور را  هم مثل مدرسه  در عرض یکماه با خواندن کلیه  درسها  به صورت یکجا جمع کنند. این افراد در حال حاضر اوقات و بیکاری خود را همانند دوران دانش آموزی تلف کرده و بفکر کنکور نیستند. این افراد در کنکور ضربه سختی خواهند خورد.

 

        اما در این بین به کلیه داوطلبین و دانش آموزان توصیه های شده است که به برخی از آنها در زیر اشاره شده است:

 

 • توصیه اول: کسی که میخواهد واقعا در کنکور و در درس شیمی رتبه خوبی کسب کند از تابستان شروع کرده و ادامه دهد.
 • توصیه دوم: در دو ماهه اول به صورت اصولی بخوانید تا کاملا اجحاف داشته باشد برای شروع نیازی به حل تستهای زیاد نیست. ابتدا درسنامه ها را یکبار با دقت بدون حل تست مرور کنید. در دور دوم می توانید تست زنی را هم شروع کنید.
 • توصیه سوم: تست های زیاد و پشت سر هم زدن یا خواندن کتابهای حجیم همیشه راه حل مناسب و جوابدهی خوبی نداشته است (و شاید باعث از دست دادن زمان هم شود). حل و یادگیری تعداد محدودی تست باکیفیت و در سطح کنکور و مطالعه درسنامه با کیفیت ولی کوتاه تاثیر زیادی در کسب درصد بالا دارد.
 • توصیه چهارم:  در مطلب قبل اشاره شد از تابستان اما شروع زودهنگام همیشه به موفقیت منجر نمی شود، بلکه شروع زودهنگام و استمرار تلاش تا روز کنکور می تواند منجر به نتیجه عالی شود. زودتر با ساعتهای مطالعه کم شیمی را شروع کنید و تا کنکور از مطالعه و مرور آن دست نکشید.
 • توصیه پنجم:در این مورد اگر واقعا به فکر رتبه گرفتن هستید حتما در آزمون های آزمایشی شرکت کنید. انتخاب اینکه آزمون کدام موسسه باشد خیلی مهم نیست. مهم اینه هر آزمونی شرکت می کنید در طول سال به صورت مستمر و منظم در جلسه آزمون شرکت داشته باشید.
 • توصبه ششم: اگر شما به این قضیه فکر میکنید که با شرکت در یک یا دو آزمون جامع موفق خواهید شد سخت در اشتباه هستید. بفکر شرکت در جلسات آزمونهای طول سال باشید
 • توصیه هفتم: تهیه و خرید چندین کتاب حجیم از موسسات نه تنها کمکی به شما نمیکند برای موفقیت بلکه باعث ایجاد نگرانی و استرس در شما خواهد شد. فقط یک کتاب خریداری کرده و همان یک کتاب را چندین بار مطالعه کنید و بیشتر روی تستها کار کنید.
 • توصیه هشتم: پیشنهادی که به داوطلبان نظام جدید می شود این است که ابتدا به شیمی دهم و یازدهم مسلط شده و شیمی دوازدهم را در طول سال یاد بگیرید، همه سوالات مشترک کنکوریهای اخیر را با حوصله بررسی کنید.

آرزوی قلبی موفقیت برای تک تک شما عزیزان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.