برای شیمی چه منابعی بهتر است

برای شیمی چه منابعی بهتر است ؟

امروز در این مقاله می خواهیم به بررسی منابع موجود برای درس شیمی که مناسب کنکور هستند را معرفی کنیم تا دانش آموزان و داوطلبان خوب شیمی سا بتوانند بهترین انتخاب ها را داشته باشند.

منابع کمک درسی شیمی موجود در بازار برای کنکور بسیار زیاد هستند و همین موضوع باعث سردرگمی و اشتباه در تصمیم گیری دانش آموزان و داوطلبان عزیز به هنگام انتخاب کتاب و منبع می شود.

اگر بخواهیم اسم وار کتاب هایی را معرفی کنیم ، کتاب های خیلی سبز، شیمی نشر الگو، گاج  و  فار از بهترین منابع کمک درسی شیمی کنکور هستند.

اما ما در مطلب امروز سعی کرده ایم تا همه منابع ذکر شده را با هم مقایسه کنیم تا دانش آموزان بتوانند با هر یک از منابع ذکر شده بیشتر آشنا شوند و به درستی یکی از آنها را انتخاب کنند.

کتاب شیمی مبتکران

کتاب شیمی بهمن بازرگانی( مبتکران) یکی از بهترین منابع کمک درسی شیمی کنکور می باشد.

گروه مبتکران برای درس شیمی کتاب های متنوعی همچون کتاب واجب شیمی، کتاب آموزشی شیمی، کتاب فیلی شیمی و کتاب تکمیلی شیمی را منتشر کرده است.

در میان این کتاب های ذکر شده ، محبوب ترین و بهترین منابع کمک درسی شیمی کنکور، کتاب واجب شیمی یا همان کتاب پرسش های چهار گزینه ای می باشد.

در واقع کتاب های منتشر شده مبتکران برای یادگیری مفهومی درس شیمی منبع بسیار خوبی هستند اما برای دانش آموزانی که به منبعی برای تست زنی درس شیمی نیاز دارند و می خواهند در کنکور، شیمی را با درصد خوب و بالایی بزنند، منبع کافی نمی باشد و دانش آموزان باید در کنار آن از منابع دیگری نیز استفاده کنند.

کتاب فیل شیمی مبتکران کتابی با حجم کمتر از سایر کتاب های شیمی مبتکران است و در تاکید بر نکات کلیدی و مهم و تست های سال های اخیر می باشد.

این کتاب از نظر سطح نسبت به کتاب های فیلی مبتکران سطحی بالاتر دارد.

کتاب های واجب شیمی مبتکران برای هر سطح تحصیلی متفاوت می باشد.

مثلا برای دوره پیش دانشگاهی (دوازدهم)، مبتکران دو کتاب شیمی پیش ۱ و ۲ دارد.

در کتاب های واجب، هر درسنامه حاوی حدود ۲۰ تا ۵۰ سوال است و در پاسخ سوالات، درسنامه ها موجود است.

برای داوطلبانی که برای کنکور وقت کافی ندارند، در کتاب های واجب تست هایی بنام VIT وجود دارد که شامل سوالات مهم شیمی هستند.

همچنین سوالات قسمت های حفظی شیمی نیز در کتاب های واجب تفکیک شده اند.

کتاب های تکمیلی مبتکران نیز تست های طبقه بندی شده ای دارد.

در این کتابها ، تست های ویژه ای به نام نوادگان مندلیف نیز وجود دارد که در واقع تست های سخت و سنگین تر شیمی می باشند که برای افرادی که به دنبال تست های سخت کنکور شیمی هستند، بسیار مناسب است.

کتاب شیمی خیلی سبز

کتاب شیمی خیلی سبز نیز یکی از بهترین منابع کمک درسی شیمی کنکور می باشد.

برای سال های یازدهم و دوازدهم تفاوت خیلی زیادی بین کتاب مبتکران و خیلی سبز وجود ندارد و اما برای سال دهم کتاب درسنامه مبتکران نسبت به کتاب خیلی سبز، بهتر می باشد.

اما برای داوطلبانی که می خواهند شیمی را با درصد بالایی در کنکور بزنند، تست های سری Z در کتاب خیلی سبز، بسیار توصیه می شوند.

کتاب شیمی فار آزمون

کتاب کمک درسی شیمی فار آزمون نیز یکی از بهترین منابع کمکی درس شیمی کنکور است.

این کتاب ها منبعی مناسب برای تست درس شیمی هستند.

اگر دانش آموزان به کتابی فقط برای تست زدن نیاز دارند، کتاب های فار، کتاب هایی بسیار جامع و کامل برای تست زدن هستند.

اما اگر دانش آموزان به کتابی برای یادگیری درس شیمی نیاز دارند، باید بدانند که کتاب های فار گزینه مناسبی برای یادگیری درس شیمی نمی باشند.

کتاب های فار شامل کتاب آزمون شیمی پایه و کتاب آزمون شیمی پیش دانشگاهی هستند.

همچنین کتاب های کمک درسی فار برای دانش آموزانی که در درس شیمی ضعیف هستند، کتاب مناسبی نمی باشد.

کتاب آزمون شیمی نشر الگو

کتاب های آزمون شیمی نشر الگو نیز به نوعی یکی از بهترین منابع کمک درسی شیمی کنکور محسوب می شوند.

 کتاب های نشر آزمون، یکی از منابع عالی برای بحث جمع بندی می باشند و دانش آموزانی که خواندن درس شیمی را به پایان رسانده اند، و می خواهند به یک جمع بندی خوب برسند می توانند از این کتاب برای جمع بندی استفاده کنند.

توصیه هایی برای داوطلبان کنکوری

تمامی کتاب هایی که در این مطلب معرفی کردیم از بهترین منابع کمک درسی شیمی برای کنکور هستند.

اما  بهتر است داوطلبانی که در درس شیمی ضعیف تر هستند، ابتدا درس شیمی را به صورت کاملا مفهومی و اصولی با استفاده از کتاب ها، کلاس های خصوصی و دی وی دی های آموزشی کنکور یاد بگیرند.

اما داوطلبانی که در درس شیمی قوی تر هستند و می خواهند تا در کنکور، شیمی را با درصد بالایی بزنند بهتر است از تست های قوی تری همچون تست های سری  Z کتاب خیلی سبز، تست های فار آزمون شیمی، تست های نوادگان مندلیف مبتکران، تست های سه سطحی قلم چی و تست های سخت تر استفاده کنند.

داوطلبانی که در رشته ریاضی تحصیل می کنند و قصد دارند تا در رشته هایی همچون نفت و یا شیمی قبول شوند ، باید بدانند که درس شیمی برای این زیر گروه ضریب ۳ را دارد و درسی بسیار مهمی محسوب می شود.

علاوه بر این داوطلبانی که قصد تحصیل در رشته داروسازی را دارند باید بدانند که برای این دسته از افراد، درس شیمی ضریب ۴ را دارد و بسیار بسیار مهم است.

جمع بندی پایانی

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا بهترین منابع کمک درسی را برای درس شیمی کنکور به درستی انتخاب کنید تا در کنکور موفق ظاهر شوید.

در کنار این کتاب های کمک آموزشی شما می توانید از بهترین ویدئوهای آموزشی کنکور برای درس شیمی نیز استفاده کنید که نتیجه ای بسیار عالی را خواهید دید.

شما میتوانید با مراجعه به بخش فروشگاهی سایت شیمی سا تمام ویدئو های آموزشی را با قیمت های بسیار پایین و شگفت انگیز تهیه نمایید و قدم بزرگی برای موفقیت در کنکور بردارید.

که این روش باعث می شود تا در زمان و هزینه خود صرفه جویی کرده و بالاترین بازدهی را داشته باشید.

همچنین شما می توانید از سرکار خانم خسروپور که دارای مدرک دکتری داروسازی و همچنین مدرس موسسه شیمی‌سا می باشند به صورت تلفنی و همچنین از طریق پیام رسان واتساپ و تلگرام مشاوره بگیرید.

تلگرم      واتساپ      تماس

برای شیمی چه منابعی بهتر است برای شیمی چه منابعی بهتر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.