دلیل موفقیت رتبه های برتر کنکور چیه؟

باهوش تر اند؟

بیشتر درس میخونن؟

معلم های بهتری دارن؟

منابع آموزشی متفاوتی دارن؟

مشاوره‌های خوبی میگیرن؟

مثلاً بدونی هر درسی چه بودجه بندی ای در کنکور داره و اهمیتش چیه؛ بعد متناسب با این شناختت بدونی باید اون درس رو در چه جایگاهی قرار بدی.

یا مثال دیگه اش اینه که بدونی اصلاً امتیازهایی که از هر درس در کنکور بدست میاری، تناسب خطی با درصدی که اون درس رو میزنی نداره و به چیزهای دیگه ای وابسته است. شناخت دقیق این نکات و مورد توجه قرار دادنش برای تقسیم انرژی تو در طول زمان میشه برنامه ریزی افقی.

یک مثال دیگه: یک دانش آموز سال یازدهم بهتره چه درسها و مباحثی رو از همون سال یازدهم برای کنکور شروع کنه؟ این یک نوع برنامه ریزی افقی محسوب میشه.

کلاً برنامه ریزی کنکور به شکل افقی، توجه به کلیات رو شامل میشه و جزئیات برنامه ها رو کمتر در بر میگیره.

برنامه ریزی عمودی چیه؟

وقتی برای کنکور، جزئیات موضوعی و زمانی برنامه های افقی رو تعیین کنی، برنامه ریزی عمودی میشه. مثلاً اینکه در عید نوروز سال کنکور در هر روز چه درس هایی رو بخونی، میشه یک مصداق برنامه ریزی کنکور بصورت عمودی.

برنامه ریزی برای درس شیمی

میدونی که تخصص شیمی‌سا در زمینه دروس شیمی است. به نظر تو در تمام جهان کسی بهتر از یک کارشناس تخصصی شیمی در شیمی‌سا میتونه بهت برنامه ریزی اختصاصی این درس رو ارائه بده؛ هم برنامه ریزی افقی و هم برنامه ریزی عمودی رو؟؟ اگر رایگان باشه چطور؟؟!!! عالی نیست؟!!

خواست باشه شیمی یک درس عادی نیست. شیمی سکوی پرتاب برای بچه های رشته های تجربی و ریاضیه. لینک زیر، فرم برنامه ریزی کنکور برای درس شیمی توسط شیمی‌سا است. بعد از پر کردن فرم، میتونی از خدمات رایگان مشاوره ای و برنامه ریزی شیمی‌سا استفاده کنی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.