بهترین کتاب شیمی کنکور

در این نوشته قصد داریم ویژگی های بهترین کتاب شیمی کنکور را حول مباحث زیر برسی کنیم:

1- چرا انتخاب یک کتاب شیمی مناسب برای یک کنکوری ضروریست

2- کتاب شیمی کنکور باید چه ویژگی هایی داشته باشه تا ما رو برای کنکور آماده کنه

3- معرفی کتب شیمی کنکور که افراد برتر از آن استفاده می کنند

4- نحوه مطالعه روزانه کتاب شیمی کنکور

یک از دغدغه های رایج برای کنکوری ها، انتخاب کتاب های کمک درسی مناسبه. ما در ادامه می خواهیم به بهترین منابع برای درس شیمی بپردازیم.

1- چرا انتخاب یک کتاب شیمی مناسب برای یک کنکوری ضروریست

یکی از مهمترین دلایلی که می تونیم برای این عنوان بگیم اینه که یک کنکوری قصد داره حداقل یک سال با این کتاب شیمی، درس بخونه و اگر خدایی نکرده منبع مناسبی رو انتخاب نکرده باشه وقت ارزشمندش رو از دست داده و نتیجه ی خوبی هم در کنکور بدست نخواهد آورد. برای اینه که انتخاب یک منبع شیمی کنکور برایه شما ضروری هست.

2- کتاب شیمی کنکور باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا مارو برای کنکور آماده کنه

کتاب شیمی کنکور باید دارای ویژگی های زیر باشد:

تعداد تست مناسب و کافی

کتابی را که برای شیمی می خواهید تهیه کنید باید دارای تعداد تست مناسب باشد. یعنی نه اونقدر تعداد تست هاش زیاد باشه که نرسید همه سوالات رو حل کنید و نه اونقدر کم باشه که نتونه شمارو به اوج آمادگی برسونه. تعداد سوالاتی که در کتاب های شیمی کنکور بازار وجود دارد هرفصل بین 200 تا 400 سوال می باشد.

درسنامه های کامل و جامع داشته باشد

کتاب شیمی درسیتون، ارتباط ها یا نکات ترکیبی و مهم کنکوری رو به طور کامل در بر نمی گیره، برای همین کتاب کمک درسی که انتخاب می کنید، باید دارای درسنامه هایی باشه که، تمام نکات و مباحث ضروری را در بر بگیره. یکی از نکاتی که شیمی سا روی اون تاکید داره همین موضوعه و ما سعی کردیم کتاب هامون در عین سادگی و قابل فهم بودن، همه ی مطالب ترکیبی و مهم رو شامل بشه.

سطح سوالات تستی مناسب

سطح سوالاتی که در یک کتاب خوب شیمی کنکور مطرح میشه باید طوری باشه که بتونه دانش آموز رو برای رویارویی با سوالات کنکور آماده کنه. بیشتر کتاب ها سوالات خودشون رو تیپ بندی میکنن. یعنی چی؟

یعنی سطح سوالاتی که در هر فصل می آورند رو در ابتدا آسون و کم کم به سمت دشواری پیش می برند و نوع سوالاتی رو که در کنکور میاد به همراه چند تست مشابه برای دانش آموز می آورند.

پاسخنامه کامل

کتاب شیمی کنکوری که تهیه می کنید باید دارای این ویژگی باشد، چرا که بتواند تمام نکات یک تست رو برای دانش آموز مورد برسی قرار بده.

3- معرفی کتب شیمی کنکور که افراد برتر از آن استفاده می کنند

از جمله کتاب های شیمی کنکوری که افراد برتر از آن استفاده می کنند، میتوان به کتاب های خیلی سبز، گاج،نشرالگو، مبتکران و کانون اشاره کرد.

کتاب های شیمی خیلی سبز، گاج و مبتکران دارای سطح خوبی برای یک دانش آموز کنکوری، هست. چرا که درسنامه هاشون نیازهای یک کنکوری رو برآورده می کنن و تست های این کتاب ها سطح بندی مناسب و پاسخنامه هایی کامل رو دارا می باشند.

ما طبق برسی هایی که داشتیم برایه پایه ی دهم کتاب مبتکران بسیار کتاب خوبی هست وبرایه پایه دوازدهم کتاب خیلی سبز بهترین منبع مطالعاتی محسوب میشه و برای پایه یازدهم هم کتاب های گاج یا خیلی سبز و حتی مبتکران خوب هستند ولی کتاب مبتکران برای این پایه بهتر است چرا که از نظر درسنامه ای بسیار قوی عمل کرده.

کتاب های کانون و نشرالگو بدلیل اینکه درسنامه هاشون کامل نیست و سطح سوالات هم آنچنان بالا نیست، از نظر ما فقط می تونن یک کتاب در کنار کتاب های بالا باشند.

نکته:

سایر انتشارات هم هستند که کتاب های شیمی شون میتونن با کتاب های خیلی سبز و مبتکران و گاج رقابت کنند، اما بدلیل اینکه زیاد تبلیغات نداشتند معروف نیستند.

کتاب های ما هم در این دسته است دارای خلاقیت های خیلی بیشتر نسبت به موسسات بالا می باشد که توصیه می کنیم یه نیم نگاهی هم به اون ها بندازین.

4- نحوه مطالعه روزانه کتاب شیمی کنکور

پس از تهیه کتاب شیمی کنکور شما باید نحوه ی مطالعه اون رو بدونید. اما چطور؟؟؟؟؟؟

نکته ی مهم برای مطالعه کتاب های شیمی کنکور اینه که ابتدا سعی کنید خودتون کتاب درسی رو یک مرتبه با تمام جزییات بخونین و بعد از اون برید و درسنامه ها رو مطالعه کنید. بعد از مطالعه سعی کنید 20 تا30 تست رو بزنید و نکاتی رو که از تست ها بدست می آورید رو در صفحه کتاب درسی، که از اون تست طرح شده یادداشت نمایید. اگر به فکر رتبه خوب و رشته خوب هستید سعی کنید این درس رو روزانه به مدت 2 تا 3 ساعت مطالعه کنید و تست های زیادی از اون بزنید. یکی از کارهایی که می تونه کمکتون کنه اینه اگر تست ها رو تموم کردید سعی کنید یه باره دیگه بشینید و دوباره تست ها رو از اول بزنید چرا که این کار باعث مرور و بالارفتن توانایی در حل سوالات شیمی می شه.

بهترین کتاب شیمی کنکور ، معرفی کتابها و منابع برتر درس شیمی برای کنکور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.