بهترین ‎منابع مطالعه درس شیمی برای کنکور و پایه

بهترین ‎منابع مطالعه درس شیمی برای کنکور و پایه

یکی از کارهای مفید که شیمی سا برای راحتی کار دانش آموزان و کنکوریهای عزیز انجام داده است معرفی منابع و کتابهای مختلف برای مطالعه و آمادگی در درس شیمی می باشد که هر کدام از این کتابها می تواند کمک شایانی به شما ارائه دهد  و مناسب برای همه پایه های مختلف، یعنی؛ پایه های دهم، یازدهم و دوازدهم و البته برای هر درس، بخصوص درس بسیار مهمی مانند شیمی، کتاب های طلایی بسیاری وجود دارد که هر کدام می توانند در فهمیدن بهتر درس به شما دانش آموزان کمک کند. البته باید دقت کنید که از چه کتاب کمکی و منبعی استفاده می کنید، تا نه هزینه ای که کرده اید، حیف و میل شود و نه وقتی که برای خواندن آن می گذارید به بطالت گذشته باشد. در واقع ما در ادامه‌ی این مقاله قصد داریم کتاب ها و منابع طلایی مربوط به درس شیمی که هر کدام‌شان می توانند برای یکی از پایه های عنوان شده استفاده شود، صحبت کنیم:

 منابع درس شیمی برای پایه دهم

پایه دهم یکی از مهم ترین پایه ها برای دانش آموز محسوب میشود که حتی می توان گفت زیر سازی برای آمادگی کنکور و درس شیمی می باشد و در این پایه نیز برای شروع کار دیگر پایه ها مهم به نظر می رسد لذا اگر می خواهید درس های شیمی پایه های یازدهم و دوازدهم را به خوبی متوجه شوید، حتماً به کتاب های طلایی پایه دهم نیاز پیدا خواهید کرد. حال به شما خواهیم گفت که برای این مقطع تحصیلی از چه منابع طلایی استفاده نمایید:

·معرفی کتاب تست شیمی دهم نشر الگو

از دیگر منابع عالی برای  دانش آموز که میتوان آمادگی وی را بیشتر برای کنکور رغم زد ، کتاب تست شیمی نشر الگو است. این کتاب از جمله کتاب های طلایی شیمی است که در آن می توان درسنامه های بسیار جامعی را پیدا کرد. در دیگر بخش این کتاب تست های کنکور سراسری وجود دارد که هر کدام می تواند دانش آموزان را برای امتحان آماده تر کند. از ویژگی های کتاب تست شیمی نشر الگو می توان به پوشش دادن تمامی نکات کتاب شیمی اشاره کرد. هر درسنامه دارای توضیحات بسیار جذاب است که با سبک های جدیدی سعی برا فهماندن مطلب به دانش آموزان را دارد.

·معرفی کتاب تست شیمی دهم خیلی سبز

این کتاب بسیار مفید است و شامل تست های بسیار جذاب از تک تک صفحات کتاب شیمی پایه دهم می باشد و مطالعه درس شیمی را برای شما آسان تر می کند کتاب خیلی سبز شیمی کاملاً مطابق با کتاب درسی شیمی آماده شده است که دانش آموزان می توانند بعد از خواندن درسنامه تست شیمی نشر الگو، به تمامی سوالات چند گزینه ای این کتاب پاسخ دهند.

·معرفی کتاب تست شیمی دهم مبتکران

از دیگر کتاب های طلایی برای پایه دهم که طرفداران زیادی نیز دارد، کتاب شیمی مبتکران است. از ویژگی های این کتاب می توان به تست های دسته بندی شده‌ی آن در سطوح آسان، سخت، خیلی سخت و حرفه ای اشاره کرد که دانش آموزان را به طور کامل با انواع سوالات تستی شیمی پایه دهم آشنا می کند. ناگفته نماند که این کتاب علاوه بر تست، شامل درسنامه نیز می باشد.

.منابع درس شیمی برای پایه یازدهم

اگر در فکرتان این تصور را دارید که شیمی را بطور کامل یاد بگیرید پیشنهاد ما استفاده از کتاب های طلایی زیر است:

·معرفی کتاب شیمی یازدهم خیلی سبز

یکی از بهترین منابع برای تست کنکور که دانش آموزان می توانند از آن استفاده کنند و جزءبهترین منابع شناخته شده کتاب خیلی سبز می باشد. این کتاب پاسخنامه های جذابی نیز دارد که در هر کدام به نکته های خوبی اشاره شده است که شاید از دید چشم‌تان در کتاب پنهان شده باشند.

بهترین ‎منابع مطالعه درس شیمی برای کنکور و پایه

منابع درس شیمی برای پایه دوازدهم

بهترین کتابها برای پایه دوازدهم برای شما انتخاب شده است که به شرح زیر می باشند

·معرفی کتاب شیمی دوازدهم مهر و ماه

یک کتاب طلایی برای درسنامه شیمی می باشد که بسیار قوی عمل کرده و در کنار این می توان از  یک بانک سوالات تستی موجود است که در سطوح مختلف تهیه شده اند. به طور حتم اگر بخواهید برای کنکور آمادگی بیشتری پیدا کنید، این منبع طلایی شیمی دوازدهم گزینه مناسبی برای انتخاب خواهد بود.

·معرفی کتاب شیمی دوازدهم خیلی سبز

این کتاب سرشار از منابع و تست های مفید است که می تواند به دانش آموزان کمک بسیاری شایانی کند تا در کنکور بتوانند درصدهای بالایی را بزنند. در نظر داشته باشید که این کتاب از تست های کنکورهای سراسری سال های قبل تشکیل شده است.

منابع مشترک پایه دهم تا دوازدهم در درس شیمی

می توان به طور قطع گفت که استفاده از کتاب های کمک آموزشی در روند تسریع و بهتر یاد گرفتن کمک کند که در واقع با توجه به رقابت امروزی دیگر نمی‌توان بدون داشتن کتاب‌ها و منابع مختلف به یک موفقیت بزرگ دست پیدا کرد. در بین کتاب‌های مختلفی که برای رشته‌های نظری وجود دارد برخی از بهترین منابع وجود داشته که برای درس شیمی بسیار کارآمد است. اگر بخواهید در مورد بهترین منابع درس شیمی بیشتر بدانید بهتر است در ادامه همراه ما باشید.

·مسائل شیمی موضوعی خیلی سبز

کتاب خیلی سبز چون دارای کیفیت خیلی بالایی است میتوان به جرات گفت که در سطح کتابهای طلایی قرار میگیرد و برای داوطلبانی که می‌خواهند در درس شیمی به موفقیت چشمگیر دست پیدا کنند مناسب است. چیدمان مطالب کتاب فوق، مطابق کتاب درسی دانش آموزان بوده و لحن نوشته‌های کتاب ساده و کاربردی است. کتاب شامل بخش درس‌نامه و حل تست‌های متنوع است که با توجه به وضعیت دانش آموزان سطوح بندی مختلف دارد.

در ابتدای هر فصل می‌توان درس‌نامه‌ی آن را به صورت مناسب مطالعه کرد و سؤالات تیپ بندی شده را مشاهده کرد که باعث می‌شود تا ذهن دانش آموز به راحتی در مورد مسائل یاد گرفته شده منسجم شود. حجم درس‌نامه مناسب است و برای دانش آموزان ضعیف نیز کاربرد دارد. تست‌های کتاب به صورت طبقه بندی شده مطابق با مسائل آموزش داده شده مطرح شده است. علاوه بر وجود تست‌های سراسری و المپیادی، تست‌های جدید نیز در آن دیده می‌شود که باعث می‌شود تا دانش آموزان به راحتی خود را محک بزنند.

·مسائل شیمی کنکور نشر الگو

کتاب فوق از نشر الگو بوده و برای پایه‌های دهم تا دوازدهم منتشر شده است. مسائل شیمی کنکور نشر الگو فصول مختلف کتاب را به بخش‌های متنوع تقسیم بندی کرده است که این امر یادگیری را آسان می‌کند. با نگاه اجمالی به کتاب می‌توان دریافت که بخش درس‌نامه و تست به صورت مجزا وجود داشته و از ویژگی‌های این کتاب می‌توان به حل مسائل شیمی به صورت ساده اشاره کرد. وجود تکنیک‌های مختلف در کتاب فوق باعث شده است تا یادگیری افزایش پیدا کند و هدف از درس‌نامه کتاب، افزایش بینش در دانش آموزان است.

اگر می خواهید دنبال سوالات متنوع و گوناگون باشید باید بگوییم که کتاب ارائه شده نشر الگو دارای تست کم می باشد که کمتر مطرح شده و در نهایت بازهم یاد آور می شود که ابتدا مطالعه دروس خود و یادگیری مطالب آن به طور کامل و بعد کمک گرفتن از سایر کتابهای کمک آموزشی می تواند مفید باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.