تکنیک ضربدر منفی در کنکور

تکنیک ضربدر منفی در کنکور

❌تکنیک ضربدر منفی برای آزمون ها❌

در ابتدا باید خاطر نشان کرد که این تکنیک شامل مراحل مختلف است که برای رتبه های چهار رقمی مناسب نیست بدلیل اینکه خیلی از افراد از این روش کمک میگیرند. ضمنا همه کسانی که رتبه های 1 تا 1000 را کسب میکنند از لحاظ سطح علمی هیچ تفاوتی با هم ندارند فقط تکنیک تست زدن آنها با همدیگر فرق دارد.این تکنیک برای دانش آموزان بسیار کاربردی می شود و به زودی و خیلی راحت ملکه ذهن دانش آموزان خواهد شد که توضیح آن در پایین به طور کامل ذکر شده است.

شرح تکنیک:

بسیاری از  دانش آموزان ممکن است سرجلسه امتحان به سوالاتی بر بخورد که بداند می تواند به راحتی پاسخ آنها را بدهند .اما مسئله این است که ما غیر از اینگونه سوالات دو نوع سوال دیگر هم خواهیم داشت که اکثرا با آنها مواجه شده اید:
دسته ی اول: یکسری از سوالات ممکن است آشنا نباشند و جزء آن دسته از مطالبی که خوانده ایم نباشند..این سوالات تعداد آنها کم است در صورت مواجهه با آن از کنارش گذاشته و سریعا عبور می کنیم.و اما دسته ی دوم و مهمترین قسمت:دسته دوم سوالاتی هستند که می شود آنها را حل کرد ولیکن یا مفهومی هستند یا راه حل طولانی دارند که نیازمند زمان زیادی هستند.در صورت مواجه شدن با اینگونه سوالات کنار آنها گذشته و سریعا از آنها میگذریم.اگر این روش را به درستی انجام دهید شک نکنید که به راحتی زمان داشته و سوالات را حل کرده و به نتیجه مطلوب می رسیم.

و اما دلیل علمی و منطقی این تکنیک:حال باید دانست که اینگونه سوالات که برای ما آشنایی ندارند  . زمان برهستند نه تنها جلوی سرعت را میگیرند بلکه فکر را نیز درگیر کرده و مانع از پاسخ به سایر  سوالاتی که پیش رو دارند و قطعا میتوانند به راحتی به آنها جواب دهند و زمان از لحاظ روحی به دانش آموزان استرس وارد میکند و تمرکز آنهارا پایین میاورد.بنابر این با بالارفتن استرس،،از فکر کردن و تمرکز دانش آموز قطعا کاسته و احتمال اشتباه را بالا می برد و از قضا طراحان کنکور جواب های غلطی که داوطلب ممکن است به دست بیاورد را در بین گزینه های جواب قرارداده اند.
پس بهتر است  سوالاتی که وقت گیر هستند و نیازمند تمرکز بالاتری هستند کنار آنها ضربدر زده و در زمان ذخیره شده در پایان آزمون به سراغ آنها رفته و با آرامش و تمرکز %۱۰۰ به آنها پاسخ دهیم.

دقت در این مسئله که سراغ چه نوع سوالاتی برویم بسیار مهم است و برای سوالات نمره منفی کارایی ندارد.این تست را میتوانید برای تمرین در طول آزمونهای آزمایشی یا در منزل تکرار کنید تا ملکه ذهن گردد.

تکنیک ضربدر منفی در کنکور

موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.