راحت ترين فصول شیمی

شیمی دبیرستان برای کنکور علاوه بر سه تقسیم بندی پایه دهم و یازدهم و دوازدهم که دارد، تقسیم بندی دیگری هم دارد که اکثرا از آن بی خبر هستند.
این نوع تقسیم بندی که می خواهیم در ادامه در مورد آن صحبت کنیم حتی برای کنکوری ها شاید مهم تر از تقسیم بندی پایه ای باشد.
متاسفانه اکثر داوطلبان کنکوری شیمی را به صورت پایه ای می‌خوانند و یکی از مهم ترین دلایل درصد نامطلوب داوطلبان در این درس نیز همین است.

دسته بندی صحیح شیمی

باید بدانید دسته بندی صحیح شیمی در تقسیم بندی آن برای مطالعه کنکوری به دو مبحث مفاهیم شیمی کنکور و مسائل شیمی کنکور است که مفاهیم شیمی در کنکور ۱۸ سوال و مسائل شیمی کنکور حدودا ۱۷ سوال را به خود اختصاص می‌دهد.
متاسفانه منابع و مدرسین بسیار کمی شیمی را برای کنکور با این دسته بندی تدریس می‌کنند.
لازم به ذکر است استاد بزرگ شیمی‌سا خانم دکتر سارا خسروپور ، مدرس موسسه بزرگ شیمی‌سا ، سال‌هاست که شیمی را برای داوطلبان کنکوری به روش تقسیم‌بندی مفاهیم و مسائل تدریس می‌کنند.

همین موضوع باعث موفقیت اکثریت داوطلبان‌شان در درس شیمی کنکور شده‌است.

در ادامه این مقاله به بررسی روان‌ترین و آسان‌ترین مباحث شیمی در کنکور می‌پردازیم

 

اول از همه چه فصولی از شیمی را برای کنکور بخوانیم؟

اگر می‌خواهید در کنکور بدرخشید و شیمی را در کنکور درصد بالایی بزنید ادامه این مقاله را با دقت بخوانید

در اینجا مباحث روان و در عین‌حال مهم شیمی در کنکور تجربی و ریاضی را به صورت کامل برای هر سه پایه معرفی خواهیم کرد. که با خواندن آن ها می‌توانید قدم بزرگی در مسیر آمادگی برای کنکور بردارید و به نتیجه مد نظر خود دست پیدا کنید. در ضمن در قسمت فروشگاه سایت شیمی سا تدریس کامل شیمی دبیرستان را به صورت درس به درس ، پایه به پایه و البته مبحث به مبحث قرار دادیم که با مبلغ خیلی کمی می توانید ساعت ها ویدئو با کیفیت و مفید را در اختیار داشته باشید. این تدریس ها را به هیچ وجه از دست ندهید.

مباحث آسان و مهم سال دهم شیمی برای کنکور

همان گونه که می دانید شیمی سال دهم دبیرستان از سه فصل تشکیل شده است که برای مباحث مهم شیمی کنکور از سال دهم ، فصل یک و دو را به عنوان اولویت اول برای مطالعه به شما پیشنهاد می‌کنم و مطالب مربوط به ساختار لوویس را در اولویت بعدی خود قرار دهید.

مباحث آسان و مهم سال یازدهم شیمی برای کنکور

شیمی سال یازدهم نیز از سه فصل دراد که از این فصول باز هم فصل یک و دو را برای مطالعه به عنوان مباحث آسان شیمی سال یازدهم پیشنهاد می‌کنیم.
البته به یاد داشته باشید افرادی که حفظیات قوی دارند می‌توانند فصل سه را نیز مطالعه کنند اما این فصل های آسان شیمی کنکور یازدهم که پیشنهاد دادم بر اساس نظر سنجی اکثریت داوطلبان و نظرات کارشناسان این حوزه انتخاب شده است.


مباحث آسان و مهم سال دوازدهم شیمی برای کنکور

از مباحث آسان و مهم شیمی کنکور در سال دوازدهم فصل ۳ و ۴ برای مطالعه پیشنهاد می‌شود.

در رابطه با فصل یک و دو به دلیل پیچیدگی فصل الکتروشیمی و گستردگی آن و همچنین ترکیب فصل اسید و باز با محلول و نا محلول مطالعه و یادگیری این فصل های نیازمند زمان زیاد است و به همین دلیل توصیه ما این است که این دو فصل در اولویت بعدی قرار بگیرند.


مباحث آسان شیمی برای ماه پایانی کنکور

بدترین حالت ممکن برای یک دانش آموز زمانی است که حدود یک ماه تا کنکور زمان دارد و نتوانسته عملکرد خوبی داشته باشد .

اما اصلا جای نگرانی نیست ما در ادامه مباحث آسان شیمی کنکور را که در ماه پایانی کنکور هم می‌توانید با وقت گذاشتن برای آن ها به یک درصد ایده آل دست پیدا کنید به شما معرفی خواهیم کرد تا به حداکثر بازدهی دست پیدا کنید.
• مبحث ساختار لوییس از فصل یک شیمی دهم با دو تست در بودجه بندی شیمی کنکور
• جدول تناوبی و روند ها، مواد، خواص مواد، دسته بندی و رفتار عناصر در فصل یک شیمی یازدهم با بودجه بندی دو تست.
• انرژی، دما و ظرفیت گرمایی ، سنتیک و مسایل سنتیک در فصل دو شیمی یازدهم با بودجه بندی چهار تست.
• مسائل استوکیومتری در فصل یک شیمی یازدهم با میانگین شش تست از بودجه بندی شیمی.

داوطلبان کنکوری با مباحث آسان شیمی کنکور که در بالا به آن ها اشاره کردیم می توانند در زمان کوتاه برروی ۴۰ درصد از بودجه بندی سوالات شیمی کنکور مسلط شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.