برنامه ریزی برای کنکور، رازی که رتبه‌های برتر به راحتی نمی‌گویند

0
595

هیچ به این فکر کردین که بهترین رتبه های کنکور چطور برنامه ریزی می کنند؟ همه دانش آموزها 24 ساعت در روز وقت دارند، پس چطور برخی با برخی دیگه انقدر تفاوت دارند؟

باهوش تر اند؟

بیشتر درس میخونن؟

معلم های بهتری دارن؟

منابع آموزشی متفاوتی دارن؟

مشاوره‌های خوبی میگیرن؟

همه این موارد ممکنه درجه ای از اهمیت داشته باشند. اما یک فاکتوری که میتونه بینهایت اهمیتش بیشتر باشه، برنامه ریزی برای کنکور توسط این افراده. تو هم می‌تونی رتبه ی برتر باشی. به خودت مطمئن باش.

تکنیک برنامه ریزی افقی و عمودی

یکی از تکنیک های برنامه ریزی برای کنکور که یک رتبه برتر از اون استفاده می‌کنه، توجه به برنامه ریزی های افقی و عمودی هست.

برنامه ریزی افقی چیه؟

در مطلب مشاوره کنکور توضیح دادیم که برنامه ریزی افقی یعنی اینکه نسبت به کلیاتِ اجزای کنکور آشنایی خوبی بدست بیاری و متناسب باهاش برنامه ریزی کنی.

مثلاً بدونی هر درسی چه بودجه بندی ای در کنکور داره و اهمیتش چیه؛ بعد متناسب با این شناختت بدونی باید اون درس رو در چه جایگاهی قرار بدی.

یا مثال دیگه اش اینه که بدونی اصلاً امتیازهایی که از هر درس در کنکور بدست میاری، تناسب خطی با درصدی که اون درس رو میزنی نداره و به چیزهای دیگه ای وابسته است. شناخت دقیق این نکات و مورد توجه قرار دادنش برای تقسیم انرژی تو در طول زمان میشه برنامه ریزی افقی.

یک مثال دیگه: یک دانش آموز سال یازدهم بهتره چه درسها و مباحثی رو از همون سال یازدهم برای کنکور شروع کنه؟ این یک نوع برنامه ریزی افقی محسوب میشه.

کلاً برنامه ریزی برای کنکور به شکل افقی، توجه به کلیات رو شامل میشه و جزئیات برنامه ها رو کمتر در بر میگیره.

برنامه ریزی عمودی برای کنکور چیه؟

وقتی برای کنکور، جزئیات موضوعی و زمانی برنامه های افقی رو تعیین کنی، برنامه ریزی عمودی میشه. مثلاً اینکه در عید نوروز سال کنکور در هر روز چه درس هایی رو بخونی، میشه یک مصداق برنامه ریزی کنکور بصورت عمودی.

برنامه ریزی کنکور برای درس شیمی

میدونی که تخصص شیمی‌سا در زمینه دروس شیمی است. به نظر تو در تمام جهان کسی بهتر از یک کارشناس تخصصی شیمی در شیمی‌سا میتونه بهت برنامه ریزی اختصاصی این درس رو ارائه بده؛ هم برنامه ریزی افقی و هم برنامه ریزی عمودی رو؟؟ اگر رایگان باشه چطور؟؟!!! عالی نیست؟!!

خواست باشه شیمی یک درس عادی نیست. شیمی سکوی پرتاب برای بچه های رشته های تجربی و ریاضیه.

لینک زیر، فرم برنامه ریزی کنکور برای درس شیمی توسط شیمی‌سا است. بعد از پر کردن فرم، میتونی از خدمات رایگان مشاوره ای و برنامه ریزی شیمی‌سا استفاده کنی.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید