مباحث شیمی یازدهم

مهم‌ترین مباحث شیمی یازدهم چي هستن؟ چه مباحثی از شیمی یازدهم اهمیت بیشتری داره؟ تمرکزمون روی کدوم مطالب باشه؟ اصلا چرا شناخت مباحث مهم شیمی یازدهم مهمه؟

هر کاری رو که بخوایم بصورت بهینه انجام بدیم باید نسبت بهش شناخت داشته باشیم، شیمی خوندن هم مثل هر کار دیگه‌ای نیاز به شناخت داره.

اینکه بدونیم هر فصل چقدر سخته چقدر آسونه و شامل چه مواردی میشه کمک زیادی میکنه که از بقیه دانش‌آموزا چه در کنکور چه در امتحانات مدرسه جلو بزنیم.

ما قبلا درمورد مباحث مهم شیمی دوازدهم و مباحث مهم شیمی دهم مطالبی نوشته بودیم که خوندن اونا رو به هر دانش‌آموزی توصیه می‌کنیم.

دانش‌آموزای زیادی هستن که به دلیل اینکه اطلاع دقیقی از درس ندارن و شناخت خوبی نسبت به یک درسی ندارن توی کنکور نمی‌تونن موفق باشن، سعی کن بهینه درس بخونی. ما دقیقا این مطلب رو نوشتیم که شما دانش‌آموز عزیز بتونی بهینه‌تر درس بخونی

لینک‌های مفید:

نمونه سوالات شیمی یازدهم

نمونه سوالات شیمی دهم

 مهم‌ترین نکات فصل اول

   !!این فصل یکی از مهم‌ترین فصول کل سه سال هست، حالا جلو تر متوجه میشیی چرا!

مهمترین مباحث فصل اول شیمی یازدهم:

در مورد استوکیومتری مباحث مهمه از قبل مونده که در این فصل در موردش بحث میشه، مباحثی مثل بازده درصدی، درصد خلوص و جرم‌های مولی مختلف

ازونجا هم که آشنایی اولیه با شیمی آلی توی این فصل انجام میشه پس میشه گفت این فصل یه جورایی پایه شیمی آلی هستش پس خیلی مهم در نظرش بگیر.

متاسفانه یا خوشبختانه از این فصل هم تست‌های مفهومی و تشریحی(بهت میگم منظور از تست تشحریحی چیه) و هم تست‌های مسئله‌ای میاد.

منظور از تست‌های تشریحی‌، سوالاتی هست که میگه مثلا از موراد زیر چند مورد صحیحه و چند مورد غلط که اغلب بصورت ترکیبی طرح میشه.

نکته: احتمال طرح سوالات سنگین از فصل بالا هست

پیشهناد: حتما سرعت یادگیری این فصل رو پایین بیار و بصورت آروم آروم یادش بگیرو سعی کن تست‌های زیادی حل کنی

مباحث فصل دوم شيمي یازدهم

یکی از بخش‌هایی که اکثر دانش‌آموزا باهاش مشکل دارن توی همین فصله، ینی مباحث مربوط به گرماسنج.

این فصل در مورد دما و گرما و انواع آنتالپی‌ها صحبت میشه.

نکته: این فصل از پایه‌ای ترین فصول شیمی به حساب میاد

اگر میخوای سال بعد با شیمی دوازدهم به مشکل نخوری این فصل رو به خوبی و مفهومی یاد بگیر

ازونجا که مباحث ترمودینامیک، سینتیک و تعادل فصول منفصل از همی نیستند پس خیلی مهمه كه مهم‌ترین مباحث شیمی یازدهم رو به خوبی یاد بگیری تا به مشکل نخوری. 

مباحث فصل سوم شیمی یازدهم

خب بالاخره رسیدیم به فصل واکنش‌های پلیمری شدن و شیمی آلی. عموما بچه‌ها این فصل رو دوست دارن و مشکلی هم باهاش ندارن!

چرا؟

چون یادگیری این فصل ساده است و مباحث حفظی زیاد داره. البته شیمی آلی هم مثل همه مباحث شیمی یکسری مفاهمیم هم داره اما مفاهیم این فصل ابدا سخت نیستند، پس بیخودی بهونه نیار و بشین خوب بخون و سوال حل کن دانش‌آموز خوب

یک پیشنهاد هم بهت دارم اونم اینکه این فصل رو با سرعت کمی بخون چون مباحث حفظی زیادی داره و موارد حفظی هم با سرعت کم بهتر در ذهن آدم ته‌نشین میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.