نمونه سوالات شیمی دهم

هر فصل شیمی دهم چه اهمیتی داره و نمونه سوالاتش رو چطور باید حل کرد؟ اگر کنکوری باشیم چطور؟چطور میشه نمونه سوالات شیمی دهم رو آنلاین پیدا کرد؟ نمونه سوالات شیمی یازدهم رو از کجا پیدا کنم؟

«شیمی‌سا» سعی می‌کنه بهترین نمونه سوال‌ های مناسب برای امتحانات نوبت اول و دوم شیمی و همینطور نمونه های گلچین شده ای از تست های کنکور مرتبط با شیمی دهم رو به تو دانش آموز گل تقدیم کنه. نمونه سوالاتی که به همراه جواب های تشریحی اون ها، میتونه تو رو به اوج موفقیت در شیمی برسونه و از طرفی کاملاً آنلاین در اختیارت قرار می‌گیره!

 

 

ما سوالات گلچین شده رو با دسته بندی های کاربردی در اختیارت می‌ذاریم. میدونی که شیمی پایه دهم مهمترین شیمیِ دوران تحصیله اما نباید بخاطر این درس و حفظیات و مخصوصاً حفظ کردن فرمول هاش نگران باشی! با شیمی‌سا به صورت مفهومی و آسون شیمی رو یادبگیر، سوالات رو حل کن، تست ها رو بزن و ازش لذت ببر

مباحث فصل اول شیمی دهم + سوالات شیمی دهم فصل اول

فصل یک شیمی رو میشه مهمترین فصل شیمی دهم نامید. شروع بعضی از مهمترین قسمتهای شیمی مثل استوکیومتری از این فصله (مول و عدد آئوگادرو در این فصل گفته می‍شه و استوکیومتری از فصل دوم شروع می‌شه).

توی ویدیوی زیر میتونی نظر خانوم دکتر خسروپور در مورد فصل اول شیمی دهم رو ببینی

باید دانش آموزهای سال دهم سعی کنن این فصل رو خیلی مفهومی یاد بگیرن حتی وقتی تست کار می‌کنن، اون‌ها رو مفهومی بیاموزند و تشریحی حل کنند. باید سعی کنی سوالات سخت رو هم بری سراغش و اصلا از سختی هاش نترسی. فقط مفهومی و تشریحی با مسائل برخورد کن.

شیمی‌سا یکی از کارهاش اینه که صدها و گاهی هزاران سوال رو بررسی و گلچینی از اون ها رو برای دانش آموزهاش انتخاب می‌کنه. علاوه بر این خود شیمی‌سا هم نمونه سوالات اختصاصی شیمی داره که در اختیارت می‌ذاره. خلاصه خیالت راحت.

اصلا نگران هزینه‌هاش نباش، هر وقت بخش‌های رایگان رو تموم کردی و از کیفیتش مطمئن شدی بعد برو سراغ بخش‌های غیر پولی. از لینک زیر نمونه سوالات شیمی که شامل فصل اول هم میشه رو دانلود کنی:

دریافت نمونه سوالات شیمی دهم

بسته آموزشی سرسره‎های ریاضی در شیمی

تو هم با حل مسائل ریاضی تو شیمی مشکل داری؟ 10 تکنیک ریاضی که سرعتت رو افزایش میده

مباحث فصل دوم شیمی دهم + سوالات فصل دوم شیمی دهم

فصل دوم شیمی خیلی حفظی و حل‌کردنی داره. حجیم ترین فصل شیمی دهم محسوب میشه که مقداری زیادیش حفظی است. البته بخشهایی از این فصل هم مثل استوکیومتری و ساختار لوییس نیاز به حل کردن مسائل داره.

پیشنهاد شیمی‌سا اینه که موارد حل‌کردنیِ این بخش (مثل استوکیومتری) رو حتماً به صورت تشریحی یاد بگیری. بعداً برای آمادگی کنکور می‌تونی و لازمه که تکنیک‌های سرعتی رو یاد بگیری اما اول از همه روش‌های تشریحی‌ رو بیاموز.

در اینجا می‌تونی نمونه سوالات شیمی دهم رو که شامل فصل دوم هم میشه رو دانلود کنی:

دریافت نمونه سوالات شیمی دهم

بسته آموزشی سرسره‎های ریاضی در شیمی

تو هم با حل مسائل ریاضی تو شیمی مشکل داری؟ 10 تکنیک ریاضی که سرعتت رو افزایش میده

مباحث فصل سوم شیمی دهم + نمونه سوالات فصل سوم شیمی دهم

فصل سوم شیمی به قول برخی اساتید، فصل «نچسبِ شیرین» است. فصل محلول‌ها. این فصل رو باید مفهومیِ مفهومی یاد بگیری. اگر مفهومی این فصل شیمی رو یاد نگیری در سال دوازدهم در اسید و باز ممکنه گیر بیافتی. این فصل با مفاهیم اسید و باز و استوکیومتری قابل تلفیق و می‌تونه سوالات نسبتاً پیچیده‌ای ازش طرح بشه.

توجه: مفهومی یاد گرفتن این فصل از اهمیت زیادی برخورداره

مثلاً وقتی دقیق درک کردی «مولار» چیه می‌تونی مسائل رو بفهمی و حل کنی. خلاصه این فصل رو باید خیلی مفهومی بیاموزی. در این فصل باید با تست ها و نمونه سوالات مختلف و متنوع درگیر بشی.

دریافت نمونه سوالات شیمی دهم

تست شیمی دهم برای کنکور

حل کردن تست‌های زیاد یکی از شیوه‌های اصلی و نتیجه‌بخش برای بچه‌های کنکوریه.

یکی از بزرگترین‌ چالش‌ها در کنکور مسابقه بر سر زمان هست، اگر می‌خوای برنده این مسابقه باشی باید از روش‌هایی که سرعتت رو افزایش میدن استفاده کنی. از طرفی خیلی از بچه‌ها با محاسبات ریاضی در شیمی مشکل دارن، اگر می‌خوای مثل آب خورد از پس این محاسبات بر بیای ما بهت بسته های سرسره های ریاضی در شیمی رو پیشنهاد می‌کنیم.

بسته آموزشی سرسره‎های ریاضی در شیمی

تو هم با حل مسائل ریاضی تو شیمی مشکل داری؟ 10 تکنیک ریاضی که سرعتت رو افزایش میده

یکی از فاکتور‌های مهم در کنکور، سرعت حل تست است

برای بچه های کنکوری توصیه ما یادگیری روش‌های مناسب که سرعت دانش آموز رو بیشتر می‌کنه هست (مثل روش تناسب، روش سه گام و …). البته اشتباه نکنی! این روش‌ها مفهومیه اما تکنیک‌های افزایش سرعت و دقت رو بیشتر می‌کنه

 

 

8 دیدگاه برای “نمونه سوالات شیمی دهم جواب با تشریحی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.