نکات اسیب رسان برنامه ریزی

نکات اسیب رسان برنامه ریزی

آگاهی از خطراتی که میتواند برنامه ریزی را تهدید کند موجب میشود تا بتوان به راحتی از بروز آن جلوگیری کرد.

بنابراین اطلاع از این موارد امری ضروری است. در زیر به چند مورد ازخطراتی که موجب ناکارآمدی برنامه ریزی میشود اشاره شده است.

فقدان تلاش و پشتکار

گاها انسان صرفا به خاطر داشتن برنامه مناسب انتظار موفقیت در آن عمل دارد اما باید در نظر داشت که برنامه ریزی مناسب و کارآمد گام اول در مسیر موفقیت است و دستیابی به اهداف مورد نظر در برنامه  نیازمند تلاش و پشتکار مضاعف میباشد.

نا امیدی

ممکن است در مرحله اول به همه آن چه که میخواستید نرسید و این باعث شود از آن عمل و هدف خود دلسرد شوید. با بررسی دوباره برنامه و تلاش و فعالیت های انجام شده خود میتوان به اشکالات موجود پی برد و راه حل مناسب را برگزید.

عدم سازگاری با برنامه

اولویت بندی در برنامه ریزی به این معناست که فرد فرصت نمیکند به تمام آن چه میخواهد انجام دهد برسد و انجام یک سری امور را دراولویت قرار می دهد. رسیدن به اهداف تعیین شده در برنامه نیازمند سازگاری هرچه بیشتر با برنامه است که به این منظور فرد باید از برخی فرصت های استراحت و سرگرمی خویش چشم پوشی کند.

 کند پیش رفتن برنامه

ممکن است در ابتدا عادت نداشتن به برنامه ریزی موجب شود تا به کندی پیش بروید اما به مرور زمان جزئی از شخصیتتان شده و عمل به آن آسان تر خواهد شد.

نداشتن نگاه واقع بینانه

طرح برنامه نیازمند توجه به محدودیت ها و توانمندی های فرد میباشد به گونه ای که طرح برنامه ای غیر واقعی و نامتناسب با توانایی های فرد موجب دلسردی و شکست فرد خواهد شد. به عنوان مثال تعیین ده ساعت مطالعه برای کسی که توان ده ساعت مطالعه را ندارد، به احتمال زیاد موجب شکست فرد خواهد شد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.