پاسخ به سوالات کنکوری ها درمورد ترمیم معدل برای کنکور

پاسخ به سوالات کنکوری ها درمورد ترمیم معدل برای کنکور

پاسخ به سوالات کنکوری ها درمورد ترمیم معدل برای کنکور

یکی از موارد و مشکلاتی که اکثر دانش آموزان و داوطلبان با آن سرو کار دارند ترمیم معدل است که ذهن را به خود مشغول کرده در اینجا نگاهی کوتا به این بحث و سوالاتی که بچه ها میپرسند هر روز در مورد ترمیم معدل برای کنکور  تصمیم گرفتیم یه سری نکات رو گوشزد کنیم:
۱٫ ترمیم معدل  میتواند در هر سه نوبت امتحانات نهایی یعنی خرداد شهریور و دی انجام شود یعنی ماهی را هروقت از آب بگیرید تازه است.
۲٫ هر کس فقط میتواند یکبار در طرح ترمیم معدل شرکت کند ( فقط یک نوبت ) و محدودیتی در انتخاب تعداد دروس در نوبتی که شرکت می کنید وجود ندارد.
۳٫ دانش آموز این را در نظر داشته باشد که برای برگزاری مجدد امتحان آمادگی دارد و دیپلم گرفته جهت چاپ و تصحیح اوراق باید هزینه پرداخت کند.

۴٫ زمان ومکان ثبت نام  ترمیم معدل در مدارس بزرگسالان است و زمان و مکان ثبت نام باید از آنها سوال شود که معمولا یک ماه قبل از شروع امتحانات می باشد.
۵. قانون ترمیم معدل برای افرادی است که بعد از سال 84 دیپلم گرفته اند  (قبل از ۸۴ را شامل نمیشود) یعنی سومی هایی که در خرداد در درسی تجدید شده اند در نوبت شهریور نمی توانند ترمیم کنند و باید منتظر دی ماه باشند.
۶. دانش آموزان این را باید بدانند که اگر فردی امتحان داد و نمره قبولی را کسب نکرد و پایین تر از نمره قبلی بود بالاترین نمره برای وی محسوب می شود.
۷.مسئله دیگری که باید از آن آگاهی داشته باشید این است که نمره ای که در ترمیم معدل گرفته اید در کارنامه کتبی دیپلم شما اصلاح نمی گردد. قانون ترمیم معدل صرفا برای کنکور است. آموزش پرورش در هنگام ثبت نام در کنکور نمرات جدیدی که کسب کرده اید را به صورت سیستماتیک ارسال خواهد کرد.
و اما در خصوص شرکت این آزمونها جهت جبران معدل  باید این نکته رو یادآور بشیم که،فرصت مناسبی برای کنکوری ها بوجود اومده که برای تاثیر معدل کنکور در صورتی که نمرات خوبی بدست نیاورده اند بتوانند به خود در بالا بردن و ارتقا سطح نمرات کمک کنند و با روحیه بهتری در ازمون سراسری شرکت کنند. همان طور که ذکر شد خوشبختانه نمره ی بالاتر برای شما لحاظ میشه یعنی در واقع با شرکت در طرح ترمیم معدل شما هیچ ضرری نخواهید کرد و حتی اگر نمرتون از بار اول هم کمتر بشه هیچ اشکالی بوجود نخواهد آمد.
ولی بحثی که همیشه برای دانش آموز مطرح بوده زمان هست و این عقیده را دارند که آیا بهتر نیست به جای اینکه زمان خود را برای جبران معدل هدر دهیم برای کنکور آماده شویم؟ جواب این سوال بستگی به وضعیت درسی شما و نمراتتون داره که باید بررسی بشه و به طور کلی نمیشه جواب داد خیلی ها شاید براشون بهتر باشه که زمان بذارن و در این طرح شرکت کنند خیلی های دیگه نه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.